Program

DZIEŃ 1. / 21.06.2012 [CZWARTEK / THURSDAY]

19:00 / 7:00 p.m.
otwarcie 10. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL / opening of the io’ edition of the SURVIVAL Art Review

od 19:00 / from 7:00 p.m.
performans / performance:
4:0, Grupa ŁUHUU! [Karina Marusińska, Agnieszka Rzeźniak, Natalia Rzeźniak, Katarzyna Goleń];
Wystawka / Lawn Sale, Alicja Patanowska;
Hipersomnia / Hypersomnia, Natalia Jerzak;
Tester, Karina Marusińska;
TOYs 2, Paul Wiersbiński, Wieland Schónfelder

19:30 — 20:00 / 7:30 — 8:00 p.m.
performans / performance:
The Game, artyści wizualni / visual artists: Maja Godlewska, Marek Ranis; performerzy / performers: Daniel Han [USA], Emma Bonnici [UK], Anu Salonen [FIN], Magdalena Koza [PL], Alexandra Kazazou [GR / PL], Gabriel Rodriguez Almagro [ES], Diego Pileggi [IT], Joshua Doerksen [CA], Sam Alty [NZL]

20:00 — 20:40 / 8-00 — 8:40 p.m.
performans / performance:
Sekcja X / Section X, Dy Tagowska

21:00 — 21:30 / 9:00 — 9:30 p.m.
performans / performance:
Poprawny lizodup / Proper Brown-Nose (na podstawie scenariusza kuratorów Przeglądu Sztuki SURVIVAL / based on the script of the curators of SURVIVAL Art Review);
Loser; Winner, The Krasnals

21:30 — 21:45 / 9:30 — 9:45 p.m.
performans / performance:
Capitalism and Schizophrenia, Krzysztof Furtas

afterparty [plaża / beach, dj]
„Niskie Łąki” Klub Festiwalowy / Festival Club, ul. Ruska 46c (klub otwarty od 14:00 do rana / open from 2 p.m. until morning)

 

DZIEŃ 2. / 22.06.2012 [PIĄTEK / FRIDAY]

13:00 — 14:30 / 1:00 — 2:30 p.m
performans / performance:
QIGONG dres treningowy / QIGONG Training Suit, Beata Wilczek, Michalina Glura, [współpraca / co-operation: Witold Makowski, instruktor qigong / qigong instructor]

15:00 — 16:30 / 3:00 — 4:30 p.m.
wykład / lecture:
Mediatyzacja sportu / Mediatisation of Sport, Katarzyna Kopiecka-Piech
prowadzenie / moderator: Bartek Lis

17:00 — 18:30 / 5:00 – 6:30 p.m.
wykład / lecture:
Pomiędzy samotnością a doświadczeniem wspólnotowym. Być żeglarzem lodowym / Between Solitude and Collective Experience. Being an Ice Yachtsman, Maciej Brosz
prowadzenie / moderator: Bartek Lis

18:45 / 6:45 p.m.
oprowadzanie kuratorskie po wystawie / curators’ tour of the exhibition
oprowadzają / tour leaders: Anna Kołodziejczyk, Michał Bieniek, kuratorzy Przeglądu Sztuki SURVIVAL 10 / curators of w’ SURVIVAL Art Review
start: Klub Festiwalowy przy wejściu na teren „Oławki” / Festival Club near the entrance to the premises of `Oławka’

19:30 – 20:00 / 7:30 – 8:00 p.m.
performans / performance:

The Game, artyści wizualni / visual artists: Maja Godlewska, Marek Ranis; performerzy / performers: Daniel Han [USA], Emma Bonnici [UK], Anu Salonen [FIN], Magdalena Koza [PL], Alexandra Kazazou [GR / PL], Gabriel Rodriguez Almagro [ES], Diego Pileggi [IT], Joshua Doerksen [CA], Sam Alty [NZL]

urodziny SURVIVALU i afrerparty / SURVIVAL’s birthday and afterparty;
„Niskie Łąki” Klub Festiwalowy / Festival Club, ul. Ruska 46c
21:00 / 9:00 p.m. koncert / concert: Dead Snow Monster
22:00 / 10:00 p.m. Dj Fly [new pop, light elector, indie]

 

DZIEŃ 3. / 23.06.2012 [SOBOTA / SATURDAY]

11:00 – 12:30 / 11:00 a.m. — 12:30 p.m.
dyskusja / discission:
Przyjemność postępu czy postęp przyjemności? / The Pleasure of Progress or Progressing Pleasure?
panel dyskusyjny kwartalnika „Res Publica Nowa” / discussion panel of the ‚Res Publica Nowa quarterly
uczestnicy / participants: Michał Bieniek, Łukasz Bukowiecki, Piotr Kubkowski, Xawery Stańczyk

13:00 – 14:30 / 1:00 – 2:30 p.m.
wykład / lecture:
Kobiety w (męskim) świecie futbolu / Women in the (Male) World of Sport, Honorata Jakubowska
prowadzenie / moderator: Bartek Lis

15:00 / 3:00 p.m.
oprowadzanie kuratorskie po wystawie / curators’ tour of the exhibition
oprowadzają / tour leaders: Anna Kołodziejczyk, Michał Bieniek, kuratorzy Przeglądu Sztuki SURVIVAL w / curators of lotki SURVIVAL Art Review
start: Klub Festiwalowy przy wejściu na teren „Oławki” / Festival Club near the entrance to the premises of ‚Oławka’

16:00 — 17:30 / 4:00 — 5:30 p.m.
pokaz filmowy / film screening:
Subiektywny przegląd filmów wideo z poprzednich edycji SURVIVALU / Subjective review of films from previous editions of SURVIVAL

Afterparty [plaża / beach, dj]
„Niskie Łąki” Klub Festiwalowy / Festiwal Club, ul. Ruska 46c (klub otwarty od 14:00 do rana / open from 2 p.m. until morning)

 

DZIEŃ 4. / 24.06.2012 [NIEDZIELA / SUNDAY]

13:30 / 1:30 p.m.
oprowadzanie kuratorskie po wystawie / Curators’ tour of the exhibition
oprowadzają / tour leaders: Anna Kołodziejczyk, Michał Bieniek, kuratorzy Przeglądu Sztuki SURVIVAL 10 / curators of 10th SURVIVAL Art Review
start: Klub Festiwalowy przy wejściu na teren „Oławki” I Festival Club near the entrance to the premises of `Oławka’

14:40 — 15:00 / 2:40 — 3:00 p.m.
performans / performance:
Żółty utwór / The Yellow Piece, Grupa OKO [Aleksandra Grunholz, Klaudia Jarecka, Olga Ozierańska]

15:00 / 3:00 p.m.
mecz towarzyski / friendly match:
Rita Baum vs Odrzańska Bryza (ASP Wrocław), boisko nr 2 / pitch nr 2

17:30 —19:00 / 5:30 — 7:00 p.m.
dyskusja / discission:
„Up to You!”. Kto kuje los, czyli ile mamy wolności? / ‚Up to Your. Who Forges the Future, or: How Much Freedom Do We Have?
uczestnicy / participants: Anna Rumińska, Kamila Kamińska, Przemysław Wielgosz
prowadzenie / moderator: Roland Zarzycki

19:30 — 20:00 / 7:30 —  8:00 p.m.
performans / performance:
The Game, artyści wizualni / visual artists: Maja Godlewska, Marek Ranis; performerzy / performers: Daniel Han [USA], Emma Bonnici [UK], Anu Salonen [FIN], Magdalena Koza [PL], Alexandra Kazazou [GR / PL], Gabriel Rodriguez Almagro [ES], Diego Pileggi [IT], Joshua Doerksen [CA], Sam Alty [NZL]

22:00 / 10:00 p.m.
pokaz filmowy / film screening:
Wielki bieg / The Big Race, reż./dir. Jerzy Domaradzki, 1981, budynek Muzeum Współczesnego Wrocław / Wrocław Contemporary Museum building, plac Strzegomski 2