Pioneer X
Pioneer 10 był pierwszym statkiem kosmicznym w historii, który osiągnął drugą prędkość kosmiczną i opuścił Układ Słoneczny. Na jego pokładzie umieszczono tabliczkę zawierającą komunikat skierowany do obcych cywilizacji. Najistotniejszą częścią tego komunikatu jest wizerunek kobiety i mężczyzny.
W roku, w którym Poczta Stanów Zjednoczonych wydała znaczek upamiętniający misję Pioneer 10, chemik Alexander Shulgin po raz pierwszy usłyszał o efektach działania substancji o nazwie MDMA. Kiedy w 1976 roku sonda osiągnęła orbitę Saturna, naukowiec spróbował jej po raz pierwszy.
Pomiędzy 1988 a 1989 rokiem w Zjednoczonym Królestwie miało miejsce Drugie Lato Miłości. Eksplodowało dzięki dwom czynnikom: muzyce elektronicznej i MDMA. Początkowo tylko euforyczna substancja była nielegalna, jednak na mocy ustawy Parlamentu Zjednoczonego Królestwa The Criminal Justice and Public Order Act w 1994 roku zdelegalizowano też rave’y – taneczne imprezy na wolnym powietrzu będące najważniejszą emanacją Drugiego Lata Miłości. Zgodnie z definicją zawartą w tej ustawie muzyka elektroniczna jest czymś, co całkowicie lub w przeważającej mierze charakteryzuje się emisją kolejnych, powtarzających się uderzeń.
Jest rok 1998, sobota wieczór. Patryk i Andżelika, lat 19, jadą samochodem Volkswagen Golf II na dyskotekę. Radio samochodowe marki Pioneer odtwarza najnowszy miks stworzony przez DJ Krisa z klubu Ekwador w Manieczkach. Dzisiejszej nocy ta para młodych ludzi, ubranych w białe buty i jasne jeansy, dzięki skomplikowanym reakcjom chemicznym poleci w kosmos – tak jak kiedyś Pioneer 10.
> Monika Nowak